Obec Klokočov
oficiální stránky obce
První písemná zmínka o obci
pochází z roku 1546.
V obci se nachází památný strom
Klokočovská lípa.
více o obci

Akce v okolí

Jako "okolí" jsou nastaveny okresy Havlíčkův Brod, Chrudim a Kutná Hora.


Fenomén Ateliéru Papír a kniha: autorské knihy a objekty studentů J. H. Kocmana

Místo
Barborská 52, Kutná Hora-Vnitřní Město, 28401 Kutná Hora
Datum konání
Typ

„Vystaveny budou autorské papíry, autorské knihy, knihy - objekty, paper-artové objekty a instalace. Je až fascinující, jak lze s papírem a knihou umělecky pracovat,“ řekla Renotière, kurátorka výstavy. Jiří H. Kocman je zásadní postavou tzv. brněnského okruhu a jedním z nejvýraznějších představitelů konceptuálního umění v evropském kontextu. Vstoupil do uměleckého světa už v šedesátých letech, a to v žánrech jako stamp-art nebo mail-art. V sedmdesátých letech ale svou pozornost od obsahu sdělení přesunul k samotnému médiu, tedy k papíru. Po důkladném studiu technologie výroby a restaurování papíru i knihvazačství dosahuje v tvorbě autorských knih skutečného mistrovství. „Jeho zásluhou se papír a kniha stávají v českém prostředí respektovanými uměleckými disciplínami,“ vyzdvihla Kocmanův význam Renotière. Na Fakultě výtvarných umění VUT v Brně v roce 1998 založil Ateliér papír a kniha. Ateliérem prošlo bezmála padesát studentů, než byl v roce 2011 zrušen. Na výstavě budou moci diváci shlédnout i dokumentární snímek, autorka výstavy vytvořila ve spolupráci s Kamilem Zajíčkem záznam vzpomínek absolventů tohoto jedinečného ateliéru, který tolik ovlivnil jejich další profesní i soukromý život.

Více

Jakub Švéda - Technovirus

Místo
Barborská 52, Kutná Hora-Vnitřní Město, 28401 Kutná Hora
Datum konání
Typ

V dlouhodobém cyklu Práce na papíře ze sbírek GASK vystřídá Tomáše Švédu příslušník následující umělecké generace Jakub Švéda (nar. 1973), absolvent pražské Akademie výtvarných umění, ateliéru malby Jiřího Sopka a vizuální komunikace Jiřího Davida. Práce Jakuba Švédy jsou naléhavé, někdy až sžíravé, jindy melancholicky teskné po přítomném světě. Svět přírody, zastoupený organickou expresí barev nebo jen otisky přírodních prvků, konfrontuje s racionálními strukturami civilizačních znaků a industriálními a počítačovými světy. Zatímco starší práce, které byly do galerijních sbírek získány v roce 2005, jsou záznamy energetických stop v jemných kresebných liniích a barevných plochách nanesených airbrushem, v nových pracích zapůjčených od autora naléhavost nebezpečí sílí. Obrazy jsou sdělením o stavu naší civilizace a reflexí jejího ohrožení.

Více

Aurel Klimt Lajka: Od filmu k divadlu a zpět

Místo
Barborská 52, Kutná Hora-Vnitřní Město, 28401 Kutná Hora
Datum konání

Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy Lajka: Od filmu k divadlu a zpět, jejímž autorem je režisér, výtvarník a producent Aurel Klimt. Podílel se výtvarně i režisérsky na filmech Fimfárum Jana Wericha nebo Fimfárum 2, které získaly cenu Český lev. Vernisáž proběhne v sobotu 11. listopadu od 17.00 hodin. Jedná se o interaktivní výstavu, která nahlíží do zákulisí filmové tvorby hlavně z výtvarné stránky. Uvidíte filmová prostředí a loutky. Výstava také představí celovečerní film Lajka, který 2. listopadu vstupuje do českých a slovenských kin. Připomíná 60 let od chvíle, kdy byla fenka Lajka poslána do vesmíru. Ve filmové podobě se dostane na planetu Qem a seznámí se s dalšími zvířecími kamarády.

Více

Severský filmový podzim 2017

Místo
Barborská 52, Kutná Hora-Vnitřní Město, 28401 Kutná Hora
Datum konání
Typ

Vážení přátelé, srdečně Vás zveme na Severský filmový podzim 2017. Nesmrtelní (Odödliga)15/11 2017 (st) od 19.00 hodinŠvédské romantické drama (2015, 107 minut)Isak a Em se potkají jedné noci ve Stockholmu a během vteřiny se všechno změní. Najednou neexistujenic jiného. Isak chce Em. Em chce víc. Smích, sex, zmatek a dobrodružství. Společně všeopustí a vydají se na cestu po norrlandských lesích. To, co začalo jako báječné dobrodružství,se brzy promění v nebezpečnou hru. Začnou čím dál více pokoušet osud, až nakonec nebudecesty zpět. Povídky ze Stockholmu(Stockholm Stories / Gondolen)22/11 2017 (st) od 19.00 hodinŠvédské drama (2013, 97 minut)Životní osudy pěti lidí se zkříží během několika deštivých dní ve stockholmské metropoli. Johan seze všech sil snaží o vydání svého rukopisu. Thomas dělá poskoka na ministerstvu financí. Asociálníworkoholička Jessica se vyrovnává se zamítnutím adopce. Douglas je nadaný herní vývojář,který se snaží zachránit zoufalou Annu, v cestě mu ale stojí jeho despotický otec. Jejich životynavždy změní náhlý výpadek proudu. Třídní sraz po estonsku(Klassikokkutek)29/11 2017 (st) od 19.00 hodinEstonská komedie (2016, 90 minut)Mart, Toomas a Andres, tři muži ve středním věku, dostanou pozvánku na třídní sraz po 25letech. Mají pocit, že to nejlepší, čím by se pochlubili, je teprve čeká. Nebo už to bylo dávnozapomenuto. Než se vydají na sraz, rozhodnou se v Tallinu uspořádat pánskou jízdu, která jimmá před setkáním se spolužáky zvednout sebevědomí. Remake dánského filmu. Místo konání: podkrovní sál v Severním křídle / Vstupné: 50 Kč

Více

Zahradnictví: Dezertér

Místo
Adámkova třída 341, 53901 Hlinsko
Datum konání
Typ

Více

Wind River

Místo
náměstí Míru 177, 53803 Heřmanův Městec
Datum konání
Typ

Více

Dokud nás svatba nerozdělí

Místo
Jeníkovská 138, Čáslav-Nové Město, 28601 Čáslav
Datum konání
Typ

Více

Zahradnictví: Nápadník

Místo
Tyršova 256, 58301 Chotěboř
Datum konání
Typ

Více

Zahradnictví: Dezertér

Místo
náměstí Míru 177, 53803 Heřmanův Městec
Datum konání
Typ

Více

Liga spravedlnosti

Místo
Havířská 403, Kutná Hora-Vnitřní Město, 28401 Kutná Hora
Datum konání
Typ

Více